W życiu każdego malucha jest dużo okazji by podarować mu to z czego cieszy się najbardziej – zabawkę! Zabawka to świetny i sprawdzony pomysł na prezent, który nie tylko przyniesie wiele radości ale może być także świetną formą nauki. Jednak przed kupnem takiego prezentu warto dokładnie przyjrzeć się zabawce sprawdzając z czego i w jaki sposób jest zrobiona. Niektóre zabawki bowiem mogą być realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia naszych pociech.
Przed wyborem zabawki przede wszystkim należy sprawdzić dla dzieci w jakim wieku jest ona przeznaczona, zabawki dla starszych dzieci mogą zawierać zbyt małe elementy bądź magnez, który po połknięciu może doprowadzić do utraty zdrowia i nawet śmierci dziecka. Ważne jest również sprawdzenie czy zabawka nie ma zbyt ostrych krawędzi o, które dziecko mogło by zrobić sobie krzywdę. Decydując się na zakup zabawki z dźwiękiem należy upewnić się, że nie przekracza on dopuszczalnego limitu 80 decybeli, wyższe dźwięki mogą uszkodzić słuch dziecka. Czasami oprócz sprawdzenia informacji na opakowaniu zabawki warto samemu przetestować zabawkę gdyż producenci mogą zataić niektóre informacje. Nieprawidłowości wykryte przez Inspekcję Handlową dotyczą aż 23% zabawek dla dzieci.
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcejOd poniedziałku 3 lutego ruszają w naszym województwie ferie zimowe. Bezpieczne ferie dla dzieci to temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście różnych aktywności, które mogą odbywać się właśnie w tym czasie.
czytaj więcejJuż 13 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane do seniorów.
czytaj więcejUpadłość konsumencka jest jednym z rozwiązań dla osób zadłużonych, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. Jednak nie zawsze jest to jedyna opcja. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej, pozwalając uniknąć drastycznych konsekwencji związanych z likwidacją majątku czy długotrwałym procesem sądowym. W zależności od okoliczności, osoby zadłużone mogą rozważyć takie opcje jak negocjacje z wierzycielami, zawarcie ugód, konsolidację długów czy restrukturyzację zobowiązań.
czytaj więcejUpadłość konsumencka to procedura, która umożliwia osobom fizycznym uwolnienie się od nadmiernych zobowiązań finansowych. Jednak jednym z najczęstszych pytań dotyczących tej procedury jest kwestia majątku – co dzieje się z posiadanymi dobrami, czy upadłość oznacza całkowitą ich utratę i jakie składniki majątku można zachować. Zrozumienie zasad likwidacji majątku w ramach upadłości konsumenckiej pozwala lepiej przygotować się do procesu i świadomie podjąć decyzję, czy jest to odpowiednie rozwiązanie w danej sytuacji.
czytaj więcej