Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców Śródmieścia do udziału w II edycji konkursu „Kolorowe Podwórka”, który realizowany jest w ramach projektu „Centrum Aktywności Lokalnej”. Do wygrania dla każdej grupy jest kwota do 1200 zł brutto. Co trzeba zrobić? Po pierwsze zebrać grupę co najmniej 3 sąsiadów, wspólnie zastanowić się nad ciekawym pomysłem zmiany swojego podwórka. Następnie zapoznać się z dokumentacją konkursu tj. regulaminem, formularzem zgłoszeniowym i sprawozdawczym oraz formularzem zapotrzebowania na materiały.
Po trzecie wypełnić formularz zgłoszeniowy i formularz zapotrzebowania na materiały, a na koniec dostarczyć formularze do 8 października 2012 r (poniedziałek) do godziny 15.00 do siedziby Centrum Aktywności Lokalnej ul. Mickiewicza 26. Dla najciekawszych trzech inicjatywy przewidziano atrakcyjne nagrody. Ewentualne pytania można kierować pod numer telefonu 661 975 588 lub e-mail: karolina.malag@rcwip.pl (red)
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcejOd poniedziałku 3 lutego ruszają w naszym województwie ferie zimowe. Bezpieczne ferie dla dzieci to temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście różnych aktywności, które mogą odbywać się właśnie w tym czasie.
czytaj więcejJuż 13 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane do seniorów.
czytaj więcejUpadłość konsumencka jest jednym z rozwiązań dla osób zadłużonych, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. Jednak nie zawsze jest to jedyna opcja. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej, pozwalając uniknąć drastycznych konsekwencji związanych z likwidacją majątku czy długotrwałym procesem sądowym. W zależności od okoliczności, osoby zadłużone mogą rozważyć takie opcje jak negocjacje z wierzycielami, zawarcie ugód, konsolidację długów czy restrukturyzację zobowiązań.
czytaj więcejUpadłość konsumencka to procedura, która umożliwia osobom fizycznym uwolnienie się od nadmiernych zobowiązań finansowych. Jednak jednym z najczęstszych pytań dotyczących tej procedury jest kwestia majątku – co dzieje się z posiadanymi dobrami, czy upadłość oznacza całkowitą ich utratę i jakie składniki majątku można zachować. Zrozumienie zasad likwidacji majątku w ramach upadłości konsumenckiej pozwala lepiej przygotować się do procesu i świadomie podjąć decyzję, czy jest to odpowiednie rozwiązanie w danej sytuacji.
czytaj więcej