Wybór ogrzewania jest bardzo ważną decyzją podczas budowy wymarzonego domu. Zależny jest on od wielu czynników: rodzaju pomieszczenia, czasu nagrzewania. Coraz częściej spoglądamy w stronę nowoczesnych rozwiązań technicznych jakie niesie ze sobą użycie instalacji gazowych oraz budowa domów pasywnych z elementów, które do minimum ograniczają zużycie energii.
Innowacyjność
Jeśli chcesz ogrzewać dom gazem masz dwie możliwości – podłączyć dom do sieci gazowej zewnętrznej lub korzystać z gazu płynnego, który przechowuje się w zbiorniku na działce. Gaz trzeba doprowadzić do domu, wykonując przyłącze) oraz instalację gazową wewnętrzną, którą gaz będzie doprowadzony do źródła ciepła. Ciepło wytwarzane w kotle jest przekazywane do instalacji centralnego ogrzewania, która dystrybuuje je po całym domu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w porównaniu z instalacjami typu C.O nie trzeba martwić się o ciągłe uzupełnianie pieca, a wyregulowanie temperatury jest o wiele łatwiejsze. Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody to taki instalacji nie przewiduje dodatkowych urządzeń montowanych specjalnie do tej czynności. Nowoczesne kotły gazowe mają jeszcze inne zalety – są czyste w porównaniu z kotłami na węgiel lub drewno i nie zajmują dużo miejsca. Jeśli masz miejsce i ustawisz je w kotłowni, nic nie stoi na przeszkodzie, by pełniła ona również funkcję piwnicy czy schowka. Nie ma, jak w przypadku urządzeń na paliwa stałe, brudzącego pyłu z węgla czy drewna.
Energooszczędność
W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii stale rosną bardzo ważnym czynnikiem stały się materiały, które w jak najmniejszym stopniu pozwalają na wydostawanie się ciepła na zewnątrz- czyli jego utraty. Współczynnik przenikania ciepła powinien być możliwie jak najniższy, gdyż wtedy straty ciepła w poszczególnych pomieszczeniach budynku są mniejsze i cały dom jest odpowiednio dogrzany. Wszelkie straty ciepła w domach wynikają z jego przenikania przez zewnętrzne przegrody budynku, czyli okna, drzwi, ściany, dach oraz podłogi. Dlatego w domach pasywnych, które są przyszłością, używa się jak najwięcej rozwiązań, które pomogą tą stratę zniwelować. Również elementy odpowiedzialne za pozyskiwanie i produkcję energii są niezwykle nowoczesne i niwelują cene za ciepło oraz energię i minimum.
Rozwiązania opisywane powyżej mają również jedną wspólną bardzo ważną zaletę. Nie mają negatywnego wpływu na środowisko i nie wpływają na jego degradację. Musimy pamiętać, że źródła energii z jakich będziemy korzystać w przyszłości to najprawdopodobniej, źródła naturalne pochodzące z energii słonecznej, wodnej, wiatrowej a także gleby.
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcejOd poniedziałku 3 lutego ruszają w naszym województwie ferie zimowe. Bezpieczne ferie dla dzieci to temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście różnych aktywności, które mogą odbywać się właśnie w tym czasie.
czytaj więcejJuż 13 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane do seniorów.
czytaj więcejUpadłość konsumencka jest jednym z rozwiązań dla osób zadłużonych, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. Jednak nie zawsze jest to jedyna opcja. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej, pozwalając uniknąć drastycznych konsekwencji związanych z likwidacją majątku czy długotrwałym procesem sądowym. W zależności od okoliczności, osoby zadłużone mogą rozważyć takie opcje jak negocjacje z wierzycielami, zawarcie ugód, konsolidację długów czy restrukturyzację zobowiązań.
czytaj więcejUpadłość konsumencka to procedura, która umożliwia osobom fizycznym uwolnienie się od nadmiernych zobowiązań finansowych. Jednak jednym z najczęstszych pytań dotyczących tej procedury jest kwestia majątku – co dzieje się z posiadanymi dobrami, czy upadłość oznacza całkowitą ich utratę i jakie składniki majątku można zachować. Zrozumienie zasad likwidacji majątku w ramach upadłości konsumenckiej pozwala lepiej przygotować się do procesu i świadomie podjąć decyzję, czy jest to odpowiednie rozwiązanie w danej sytuacji.
czytaj więcej