sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Gmina Walim stawia na profilaktykę
2022-11-29 13:29

W Gminie Walim trwa kampania pn. „Postaw na Rodzinę”, której celem jest uświadomienie społeczeństwu, że rodzina to jedna z najważniejszych wartości w życiu. To tutaj wszystko się zaczyna. Silne więzi rodzinne i dobre relacje, panujące na co dzień wśród członków rodziny, mają wielkie znaczenie w profilaktyce i uchronieniu młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami. Tak istotnego elementu profilaktyki w Gminie Walim nie mogło zabraknąć. Kampania rozpoczęła się już w czasie wakacji, kiedy to podczas festynów dla dzieci realizowano pierwsze działania mające na celu poszerzanie świadomości znaczenia rodziny. Aktualnie kampania realizowana jest w szkołach gminnych.


W Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach działania związane z kampanią realizowane były podczas zajęć wychowawczych, rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne oraz lekcji wychowania do życia w rodzinie. Głównym celem było uświadomienie uczniom wartości rodziny, jej funkcji i znaczenia dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Wśród zrealizowanych treści znalazły się te, związane z rodzajami rodzin (nuklearna, wielopokoleniowa, zastępcza itd.), rolami społecznymi, pełnionymi przez poszczególnych jej członków (czego możemy nauczyć się od mamy, taty, babci itd) oraz rodzinnymi tradycjami, zwyczajami, sposobami spędzania wolnego czasu. Uczniowie w zabawie symulacyjnej urządzali urodziny, projektowali rodzinne domy marzeń oraz tworzyli drzewa genealogiczne. Zgłębili temat fenomenu dziedziczenia genetycznego oraz odkryli tajemnice, kim są krewni” po mieczu”, a kim „krewni po kądzieli”. W grudniu kampania obejmie także rodziców.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu, w trakcie realizacji kampanii, uczniowie uczyli się jak spędzać wspólnie z rodziną czas wolny, skąd czerpać wzorce do naśladowania, tworzyli prace plastyczne promujące zdrowy styl życia oraz czas spędzony z rodziną. W każdej klasie zorganizowano warsztaty pozytywnych zachowań, konstruktywnego rozwiązywania problemów. Rodzicom rozdano ulotki, w których przedstawiono skuteczne metody wychowawcze, pomagające w rozwijaniu prawidłowych relacji rodzinnych.
Rodzina to siła – to główny wniosek, wypływający z podejmowanych działań, w ramach wspomnianej kampanii i tą myślą chcemy się dzielić ze światem.

 

Źródło: walim.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: