Wycieczki, warsztaty, specjalne trasy turystyczne dla najmłodszych, małe centrum nauki SOWA czy Nocna Szychta to tylko wybrane propozycje Starej Kopalni w Wałbrzychu przygotowane w czasie tegorocznych ferii. Dwutygodniowa przerwa rozpocznie się w naszym województwie już 15 stycznia, a zapisy na poszczególne propozycje zajęć już trwają!
Ferie w Wałbrzychu to tradycyjnie „Zimowe Wariacje”. To specjalna oferta dla dzieci od siedmiu do trzynastu lat, oferta dwóch tygodniowych cykli warsztatów, wycieczek i spotkań. Liczba miejsc jest ograniczona, warto się pospieszyć, bo kto pierwszy – ten lepszy. Koszt „Zimowych Wariacji” to 350 złotych za tydzień. Formularz zgłoszeń dostępny jest na stronie starakopalnia.pl.
– W pierwszym tygodniu planujemy między innymi wycieczkę na lodowisku w Świdnicy, zwiedzanie Zielonego Wulkanu Rzeszówek, wizytę na basenie w Aqua-Zdroju czy warsztaty tworzenia zimowych lampionów. Ten tydzień spędzimy na Piaskowej Górze – mówi Justyna Drapała ze Starej Kopalni.
Drugi tydzień to wycieczka do Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu, wizyta na lodowisku w Świdnicy, basenie w Aqua-Zdroju i ognisko w Andrzejówce, a warsztaty integracyjne zaplanowane są na terenie Starej Kopalni.
– Oferujemy w tym roku wiele atrakcji dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych w Starej Kopalni. Nasi młodsi i starsi goście mogą wybrać specjalnie dostosowane dla dzieci zwiedzanie trasy turystycznej. Dodatkowo Centrum Ceramiki Unikatowej WGS BWA oferuje warsztaty zdobnicze, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wyrazić swoją kreatywność, ozdabiając porcelanowe figurki według własnych pomysłów – zachęca Marta Kwiecień, kierownik Działu Edukacji w Starej Kopalni.
Małym naukowcom i odkrywcom proponujemy wizytę w małym centrum nauki SOWA połączoną ze zwiedzaniem trasy turystycznej. W czasie ferii całe rodziny zapraszamy na Familijne Fedrowanie. W czasie półtoragodzinnego przejścia podziemną i naziemną trasą nie zabraknie zagadek czy prac górniczych. Familijne Fedrowania zaplanowano 13 stycznia i 27 stycznia. Po zmierzchu zapraszamy na Nocną Szychtę, gdzie pod czujnym okiem górników turyści dowiedzą się, jak wyglądała praca pod ziemią. Bilety na te propozycje dostępne są również na starakopalnia.pl.
Poszukiwaczom przygody polecamy także quest „Górnicza przygoda w Starej Kopalni”, który w 2023 roku był jednym z najpopularniejszych questów w Polsce wg Questy – Wyprawy Odkrywców,a numerem jeden w województwie dolnośląskim. Ten bezpłatnie można pobrać w kawiarni Sztygarówka lub poprzez aplikację.
Ferie w Starej Kopalni to także liczne propozycje dla grup zorganizowanych. Pełna oferta dostępna jest na oficjalnej stronie industrialnego kompleksu.
starakopalnia.pl
Wydawać by się mogło, że najlepszą porą roku dla dziecka jest lato - z oczywistych względów - są wtedy wakacje! Jednak każda z pór roku niesie wspaniałe możliwości dla najmłodszych. Dziś pokażemy Wam, jak można świetnie bawić się jesienią. Jesień to czas, który może wspaniale wspierać kreatywność dzieci, niosąc ze sobą mnóstwo naturalnych inspiracji i materiałów do zabawy oraz twórczości. Gdy natura zmienia swoje oblicze, dzieci mają okazję odkrywać nowe, fascynujące skarby, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do twórczego działania.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcejBurmistrz Głuszycy, Roman Głód, podpisał umowę z firmą "BIKOP" Usługi Ziemno-Budowlane Piotr Bieszczad na realizację zadania pod nazwą „Utrzymanie koryta rzeki Bystrzyca w gminie Głuszyca”.
czytaj więcejCzy zastanawiałeś się kiedyś, jak uczynić proces instalacji kabli szybszym, bardziej efektywnym i przyjemniejszym? W tym artykule odkryjemy fascynujący świat uchwytów kablowych szybkiego montażu - innowacyjnych akcesoriów, które zmieniają sposób, w jaki podchodzimy do organizacji kabli elektrycznych w naszych domach i przedsiębiorstwach.
czytaj więcej