sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Przepusty kablowe - kable pod kontrolą
2024-02-28 09:37

Praca biurowa uznawana jest za lekką pracę, wymagającą mniej wysiłku czy mniejszej konieczności wprowadzania ulepszeń dla stanowiska biurowego. Jednak jak w każdej pracy, także i tutaj mamy możliwość lepszej organizacji przestrzeni, która może być wygodniejsza i zoptymalizowana nie tylko pod względem BHP, ale także wygody użytkowania sprzętu. Wielu z nas zna na pewno problem plączących się, zwisających z biurka kabli. Nie zawsze gniazdko elektryczne mieści się w odpowiednim miejscu względem biurka, toteż kable przeszkadzają podczas pracy czy potrzeby wstania.


Z pomocą idą trytytki, które pozwolą na połączenie kabli w jeden pęk. Złapane co jakiś czas za pomocą takiej opaski kable nie będą się plątać ani przeszkadzać pod biurkiem. Dodatkowo warto zastosować przepusty kablowe w biurku. Nasz laptop będzie mógł się ładować bez wywoływania w nas irytacji z powodu kabla w nieodpowiednim miejscu. Przepusty kablowe są to niewielkie elementy montowane w specjalnie wywierconym otworze biurka, najczęściej w jego roku z dala od powierzchni roboczej. Przepusty wykonane są z tworzywa sztucznego lub metalu, mogą mieć różne kolory i kształty. Każdy z nas z powodzeniem będzie mógł dopasować ten element do swojego biurka.

Oprócz ułatwienia poprowadzenia kabli i trzymania ich ułożenia pod kontrolą, przepusty kablowe pełnią także funkcję ochronną. Specjalnie zaokrąglone brzegi zapobiegają ocieraniu się kabli o ostrą krawędź biurka, dzięki czemu zapewniają im bezpieczeństwo i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Taki mały i prosty element, a jednak warto o nim pamiętać urządzając biuro. Czasami poza laptopem na naszym biurku znajduje się więcej urządzeń. Większy monitor, głośniki, a może nawet mała drukarka itd. W takich sytuacjach jeszcze bardziej odczujemy potrzebę zastosowania takiego rozwiązania umożliwiającego trzymanie kabli pod kontrolą w bezpieczny sposób.

Przepusty kablowe mogą być montowane także w innych meblach, np. w szafach, regałach, stojakach – po prostu wszędzie tam, gdzie zamierzamy umieścić sprzęt. Oczywiście dotyczy to nie tylko biura czy gabinetu, w którym pracujemy ale także naszego domu i mieszkania. Wciąż jeszcze stosowane są tzw. meblościanki, gdzie ustawia się cały sprzęt RTV. Nie trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby salon z taką elegancką ścianką wyposażoną w nowoczesny sprzęt, a z przodu czy z boku wisiałyby kable… Psułoby to cały efekt. Dlatego właśnie również w takich meblach wykonane są przepusty, przez które puszcza się kable tyłem. Jest to rozwiązanie zapewniające funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Pamiętajmy, że walające się kable to nie tylko bałagan, ale także zagrożenie. Oprócz potknięcia się o kable i zrobienia sobie krzywdy, możliwe jest ich mechaniczne uszkodzenie, co będzie wiązało się z jeszcze większym ryzykiem, np. porażeniem prądem. Obserwujmy więc stan przewodów swoich urządzeń, czy w biurze, czy w domu, także wtedy, gdy stosujemy rozwiązania pozwalające utrzymać w tych miejscach porządek. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze, a urządzenia mają nam ułatwiać, a nie utrudniać życie.



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: