Gmina Głuszyca inwestuje w przyszłość - nowatorski projekt obniżenia kosztów energii dla mieszkańców
W Urzędzie Miejskim w Głuszycy, 14 marca, odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Roman Głód, Skarbnik Agnieszka Świędrych, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek oraz grupa naukowców z Warszawy zaprezentowali innowacyjny projekt mający na celu redukcję kosztów energii dla gospodarstw domowych w Gminie Głuszyca.
Dzięki inicjatywie, na start, 600 gospodarstw otrzyma szansę na znaczące obniżenie swoich rachunków za energię, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska poprzez korzystanie z energii odnawialnej.Kluczowym elementem przedsięwzięcia jest stworzenie Banku Energii, który dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów pozwoli na efektywne zarządzanie dostawami energii, dostosowując je do bieżących potrzeb odbiorców. Projekt czerpie inspirację z podobnych, skutecznych rozwiązań stosowanych globalnie, w tym w USA, co stanowi potwierdzenie jego innowacyjności i efektywności.Wnioskujemy o przyznanie 20 milionów. Kluczowym warunkiem uruchomienia tych środków jest terminowe złożenie kompletnego wniosku przez Gminę Głuszyca i jej partnerów do końca marca bieżącego roku.Inicjatywa przyniesie mieszkańcom Gminy Głuszyca konkretne korzyści finansowe, obiecując obniżenie kosztów energii elektrycznej o około 30%. Chociaż projekt startuje w formie pilotażowej, jego pomyślne wdrożenie może otworzyć drogę do rozszerzenia programu na całą gminę, zapewniając dostęp do tańszej, ekologicznej energii dla wszystkich mieszkańców.Pierwsze niższe rachunki za energię dla uczestników projektu spodziewane są między rokiem 2025 a 2026. Co istotne, realizacja projektu nie wiąże się z żadnymi kosztami dla Gminy Głuszyca. Wręcz przeciwnie, przewiduje się dodatkowe przychody z tytułu podatków od realizatora projektu oraz dzierżaw za wykorzystane grunty.
Projekt ten jest wyrazem zaangażowania Gminy Głuszyca w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i podnoszenia jakości życia mieszkańców, odpowiadając na coraz większe wymogi ekologiczne naszych czasów.
Źródło: gluszyca.pl
Od 1 do 19 listopada przedszkola publiczne w całym kraju włączają się w akcję, organizując spotkania dla dzieci i rodziców poświęcone prawom dziecka, godności, szacunkowi i bezpieczeństwu. Tak będzie również w Dzierżoniowie.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcejPrzypominamy, że także dzisiaj (niedziela 22 września) w godz. 10.00-15.00 w busach oznaczonych logiem i napisem Urząd Miasta wszyscy Ci, którzy ucierpieli w trakcie powodzi będą mogli otrzymać niezbędne środki chemiczne, kosmetyczne oraz żywność.
czytaj więcejWójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski oraz Prezes Zarządu Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym Radosław Żmuda - Trzebiatowski zapraszają dzieci i młodzież zamieszkującą na terenie gminy Grzmiąca do udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego pn. „Ziemię ratuję, bo segreguję”.
czytaj więcej