W tym roku wyjątkowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Oddajemy scenę najmłodszym artystom po raz 50-ty. Jest to najstarszy Festiwal tego typu w Polsce. Fakt ten sprawia, że będzie on wyjątkowy i bardzo uroczysty. Tegoroczną edycję Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zaplanowano na 11 maja 2024r., godzina 11.oo, w Centrum Nauki, Kultury i Sztuki w Wałbrzychu, oddział na Piaskowej Górze przy ul. Broniewskiego 65a.
Już teraz zapraszamy i czekamy na zgłoszenia. Link do formularza google >>>>> //tiny.pl/dmghj
Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 3 maja.
Propozycja skierowana jest do przedszkolaków z Wałbrzycha i okolic. W wydarzeniu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, radość śpiewania, ale także rozwijanie muzykalności wśród dzieci.
Każdy uczestnik może zaprezentować jeden, wykonywany indywidualnie utwór. Repertuar dobiera rodzic lub opiekun. Ważne, aby była to piosenka dziecięca. Przedszkola mogą zgłosić do konkursu maksymalnie dwójkę dzieci reprezentujących daną placówkę.
Na maluchów, które wezmą udział w zabawie czekają nagrody. Z pośród najlepszych wokalistów zostanie wyłonionych do trzech równorzędnych laureatów.
Pytania prosimy kierować mailem na adres: kultura2@starakoplnia.pl
Do zobaczenia na 50-tym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Wałbrzychu.
To będzie naprawdę udana zabawa!
Źródło: starakoplnia.pl
Wydawać by się mogło, że najlepszą porą roku dla dziecka jest lato - z oczywistych względów - są wtedy wakacje! Jednak każda z pór roku niesie wspaniałe możliwości dla najmłodszych. Dziś pokażemy Wam, jak można świetnie bawić się jesienią. Jesień to czas, który może wspaniale wspierać kreatywność dzieci, niosąc ze sobą mnóstwo naturalnych inspiracji i materiałów do zabawy oraz twórczości. Gdy natura zmienia swoje oblicze, dzieci mają okazję odkrywać nowe, fascynujące skarby, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do twórczego działania.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcejBurmistrz Głuszycy, Roman Głód, podpisał umowę z firmą "BIKOP" Usługi Ziemno-Budowlane Piotr Bieszczad na realizację zadania pod nazwą „Utrzymanie koryta rzeki Bystrzyca w gminie Głuszyca”.
czytaj więcejCzy zastanawiałeś się kiedyś, jak uczynić proces instalacji kabli szybszym, bardziej efektywnym i przyjemniejszym? W tym artykule odkryjemy fascynujący świat uchwytów kablowych szybkiego montażu - innowacyjnych akcesoriów, które zmieniają sposób, w jaki podchodzimy do organizacji kabli elektrycznych w naszych domach i przedsiębiorstwach.
czytaj więcej