Opaski ratujące życie funkcjonują w Dzierżoniowie od trzech lat. Bezpłatnie korzysta z nich średnio 80 mieszkańców, po 65 roku życia. To osoby których stan zdrowia powinien być systematycznie monitorowany. Koszty związane z ich funkcjonowaniem pokrywane są w 20% z budżetu Dzierżoniowa, w 80% z dotacji państwa.
Oprócz wykrywania upadków opaski pozwalają także na szybkie wezwanie pomocy medycznej. Takich zdarzeń było łącznie ponad sto. Ponad trzysta razy urządzenia były wykorzystywane do komunikacji z telecentrum.
Z takiej usługi można również korzystać komercyjnie, ale także z pomocą miasta, które bezpłatnie udostępnia urządzenie, a jego użytkownik opłaca miesięczny abonament w wysokości około 40 zł. Zainteresowani taką formą wsparcia mieszkańcy mogą kontaktować się pod numerem telefonu 74 831 13 20.
Opaski ratujące życie seniorzy otrzymują w ramach programu „Korpus wsparcia seniorów”. W pierwszej kolejności trafiają one do osób z chorobami wieńcowymi i cukrzycą, osób mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem z powodu stanu zdrowia i samotnie mieszkających seniorów - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.
Dokumenty potrzebne do bezpłatnego otrzymania opaski można składać do 26 czerwca, w Dziennym Domu Senior+ przy ulicy Świdnickiej 35,
od godziny 9.00 do 15.00.
Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
74 831 13 20
798 732 718
798 732 746
dzierzoniow.pl
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcejOd poniedziałku 3 lutego ruszają w naszym województwie ferie zimowe. Bezpieczne ferie dla dzieci to temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście różnych aktywności, które mogą odbywać się właśnie w tym czasie.
czytaj więcejJuż 13 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane do seniorów.
czytaj więcejUpadłość konsumencka jest jednym z rozwiązań dla osób zadłużonych, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. Jednak nie zawsze jest to jedyna opcja. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej, pozwalając uniknąć drastycznych konsekwencji związanych z likwidacją majątku czy długotrwałym procesem sądowym. W zależności od okoliczności, osoby zadłużone mogą rozważyć takie opcje jak negocjacje z wierzycielami, zawarcie ugód, konsolidację długów czy restrukturyzację zobowiązań.
czytaj więcejUpadłość konsumencka to procedura, która umożliwia osobom fizycznym uwolnienie się od nadmiernych zobowiązań finansowych. Jednak jednym z najczęstszych pytań dotyczących tej procedury jest kwestia majątku – co dzieje się z posiadanymi dobrami, czy upadłość oznacza całkowitą ich utratę i jakie składniki majątku można zachować. Zrozumienie zasad likwidacji majątku w ramach upadłości konsumenckiej pozwala lepiej przygotować się do procesu i świadomie podjąć decyzję, czy jest to odpowiednie rozwiązanie w danej sytuacji.
czytaj więcej